korku komedi filmleri

Korku Komedi Filmleri: Türün Komik ve Korkutucu En İyi 23 Örneği

Korku Komedi Filmleri

1- Shaun of the Dead (2004) – IMDb Puanı: 7,9

shaunofthedead

Edgar Wright’ın ünlü “Cornetto Üçlemesi” serisinin ilk filmi olan Shaun of The Dead, Londra’da ev arkadaşı Ed (Nick Frost) ile tekdüze bir hayat yaşayan Shaun’un (Simon Pegg), ülkede aniden patlak veren zombi istilasında hayatta kalmaya çalışmasını konu alıyor.
Fragman

2- Evil Dead II (1987) – IMDb Puanı: 7,8

Evil Dead II

Korku komedi kategorisinde kült filmlerden biri olan Evil Dead serisinin devam filmi Evil Dead 2’de ana karakter Ash’in (Bruce Campbell), Linda (Denise Bixler) ile gittikleri orman kulübesinde bulduğu eşyalar kötücül ruhları yeniden ortaya çıkarır ve tüm gün sürecek bir hayatta kalma mücadelesi başlar.
Fragman

3- What We Do in the Shadows (2014) – IMDb Puanı: 7,7

2- What We Do in the Shadows (2014)

Jojo Rabbit ile “En İyi Uyarlama Senaryo” Oscar’ını alan Taika Waititi’nin hem yazıp hem yönetip hem de oynadığı What We Do in the Shadows, modern dünyaya ayak uydurmaya çalışan üç ev arkadaşını konu alır. Fakat Vladislav (Jemaine Clement), Deacon (Jonny Brugh) ve Viago (Taika Waititi) sadece üç ev arkadaşı değildir. Aynı zamanda birer vampirdirler ve kira ödemek, ev işi yapmak ve sosyalleşmek onlar için daha zordur. “Mockumentary” tarzında çekilmiş bu film, izleyenler tarafından çok sevildiği için 2019’da televizyon dizisine uyarlanmıştır ve halen devam etmektedir.
Fragman

4- Zombieland (2009) – IMDb Puanı: 7,6

Zombieland

Dünya zombi istilası altındayken ailesinin yanına gitmeye çalışan Columbus (Jesse Eisenberg), gittiği her yerde Twinkie arayan Tallahassee (Woody Harrelson) ve iki hayatta kalmaya çalışan iki kız kardeş Wichita (Emma Stone) ile Little Rock (Abigail Breslin) tesadüfen tanışarak birlik olurlar. Bir yandan zombilere karşı aynı zamanda da birbirlerine güvenmeleri gerekmektedir. Gördüğü ilgiden dolayı çekilen devam filmi “Zombieland 2: Double Tap” 2019’da vizyona girmiştir.
Fragman

5- Tucker and Dale vs Evil (2010) – IMDb Puanı: 7,5

Tucker and Dale vs Evil

Tucker (Tyler Labine) ve Dale (Alan Tudyk) biraz kafa dağıtmak için ormana giden iki çiftçidir. Aynı sebeple tatile çıkan bir grup genç, yolda karşılaştıkları bu çiftçilerin onları öldürmeye çalıştıklarını sanar ve işler vahşi ama komik bir hal alır.
Fragman

6- Army of Darkness (1992) – IMDb Puanı: 7,5

Army of Darkness (1992)

Geçmişe gönderilen zombi savaşçısı kahramanımız Ash, bu sefer iskeletlerden oluşan bir orduyla savaşacaktır. Ancak ortaçağda yaşamak düşündüğü kadar da kolay değildir.
Fragman

7- Grindhouse (2007) – IMDb Puanı: 7,5

grindhouse

Quentin Tarantino‘nun Death Proof’u ve Robert Rodriguez’in Planet Terror’ından oluşan bu ikili filmde, arabasıyla kadınları hedef alan bir dublörü ve insan etine aç zombilerden kurtulmaya çalışan insanları izliyoruz. Listemizin alt sıralarında Planet Terror ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Fragman

8- Braindead (1992) – IMDb Puanı: 7,2

braindead

Lionel (Timothy Balme), despot annesi Vera (Elizabeth Moody) ile New Zealand’da yaşamaktadır. Tam hayatının aşkını bulduğunu düşünürken annesinin hayvanat bahçesinde Sumatran fare maymunu tarafından ısırılıp zombiye dönüştüğünü anlar. Bir süre sonra virüsün mahalleye yayıldığını gören Lionel, bunu önlemenin bir yolunu bulmaya çalışır. Usta yönetmen Peter Jackson‘un yönettiği bu film “Dead Alive” ismiyle de bilinir.
Fragman

9- Phantom of the Paradise (1974) – IMDb Puanı: 7,4

phantom of the paradise

Kült film Scarface’in yönetmeni Brian De Palma’nın yönettiği Phantom of the Paradise, komedi korku türünün klasikleşmiş örneklerinden biri olsa da aynı zamanda bir müzikaldir. Winslow (William Finley) sevdiği kadının sesinden dinlemek için ona bir şarkı yazar. Fakat şarkıyı götürdüğü müzik yapımcısı onun şarkısını çalar ve kendi mekanını açar. Winslow intikam planını yapar ve bunu uygularken “Phantom” karakterine dönüşür.
Fragman

10- The Day of the Beast (1995) – IMDb Puanı: 7,4

The Day of the Beast (1995)

İspanya yapımı filmde Angel (Álex Angulo) adlı rahip diğer rahip arkadaşına elinden geldiğince kötülük yapmak istediğini söyler ve bunun için işe koyulur. Ancak İncil’de Şeytan’ın noel arifesi gecesinde doğacağına dair gizli bir mesaj olduğunu düşünen Angel’ın aslında tek bir amacı vardır: Şeytan’ı öldürmek.
Fragman

11- The Lost Boys (1987) – IMDb Puanı: 7,3

the lost boys

Michael (Jason Patric) ve Sam (Corey Haim) California’nın faili meçhul ölümlerle bilinen küçük bir kentine taşınır. Bu iki kardeş yeni arkadaşlar edinirken mahallenin vampirli olduğu söylentilerini duyar. İnanmayıp gülüp geçtikleri bu söylentinin aslında doğru olduğunu zamanla anlayacaklardır.
Fragman

12- Big Trouble in Little China (1986) – IMDb Puanı: 7,3

big trouble in little china

Kamyon şoförü Jack (Kurt Russell) arkadaşının nişanlısı Miao Yin’i (Suzee Pai) havaalanından almayı kabul eder ancak Yin’in, David Lo Pan (James Hong) adında yüzyıllar önce yaşamış bir büyücünün bedenine kavuşabilmesi için kaçırıldığını öğrenir. Jack arkadaşı ve birkaç kişiyle birlikte Yin’i hiç tanımadığı kişilerin elinden kurtarmak için Chinatown’a gider ve burada sihirli bir dünyayla karşılaşırlar.
Fragman

13- Tremors (1990) – IMDb Puanı: 7,1

tremors

Altı filme ve bir televizyon dizisine sahip Tremors serisinin ilk filminde Nevada’da yaşayan Val (Kevin Bacon) ve Earl (Fred Ward), bu sıkıcı kasabadan gitmenin yollarını aramaktadır. Faili meçhul ölümlerin arttığını fark eden sismolog Rhonda (Finn Carter) yerin derinliklerinde yaşayan bir yaratık olduğunu fark eder. Tehlikenin farkına varan Val ve Earl kasabadan kurtulmadan önce dünyayı kurtarmaları gerektiğini anlayacaktır.
Fragman

14- Planet Terror (2007) – IMDb Puanı: 7,1

planet terror

Üretilen bir biyolojik silah yanlışlıkla salınınca, ona maruz kalan insanları mutanta dönüştürür ve yaşayan ölülere çevirir. Hayatta kalan bir grup insan hayatta kalmak için mücadele etmeye başlar. Bu grubun içinde yer alan ve salgında bacağını kaybeden striptizci Cherry (Rose McGowan) ise bir savaş makinesine dönüşeceğinden habersizdir.
Fragman

15- The Frighteners (1996) – IMDb Puanı: 7,1

the frighteners

Lord Of the Rings serisinden tanıdığımız Peter Jackson’ın yönetmenliğini yaptığı The Frighteners, karısını trafik kazasında kaybeden Frank’in (Michael J. Fox) kazadan aldığı yaralardan sonra hayaletleri görebiliyor ve konuşabiliyor olduğunu fark etmesiyle başlar. Başta bu paranormal olaya alışamasa da durumu kendi için fırsata çevirir.
Fragman

16- La ragazza che sapeva troppo (1963) – IMDb Puanı: 7,1

La ragazza che sapeva troppo

Giallo film türünün ilk örneği sayılan bu İtalyan yapımında, Roma’da bir cinayete tanıklık eden Nora’nın (Letícia Román) yaşadıklarını anlatır. Polis ve doktor bahsettiği ceset bulunamamış olduğu için Nora’ya inanmaz, onun hayal gördüğünü düşünürler. Fakat Nora’nın gördüğü şey gerçektir ve cinayetlerin devamı gelir.
Fragman

17- Creepshow (1982) – IMDb Puanı: 6,9

creepshow

Stephen King‘in yazdığı, beş kısa hikayeden oluşan Creepshow, King’in oğlunun canlandırdığı Billy (Joe Hill) karakteriyle başlar. Billy’nin babası onun “Creepshow” adlı çizgi romanları okumasını istemez ve çöpe atar. Babasına çok öfkelenen Billy, onun cehennemde çürümesini dilerken camdan ona doğru yaklaşan bir varlık olduğunu fark eder. Bu varlık çizgi romandaki “Creep” karakteridir.
Fragman

18- Housebound (2014) – IMDb Puanı: 6,8

housebound

Mahkemeden aldığı ev hapsi cezasıyla beraber büyüdüğü eve geri dönmek zorunda kalan Kylie (Morgana O’Reilly), burada hapisten daha kötü bir ceza ile karşılaşır: Evin hayaletli olduğuna inanan annesi Miriam (Rima Te Wiata). Kylie her ne kadar başlarda batıl inançlı annesini duymazlıktan gelmeye çalışsa da, evde yalnız olmadıklarının farkına geç de olsa varacaktır.
Fragman

19- Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006) – IMDb Puanı: 6,7

behind the mask

Televizyonlarda izlediğimiz ‘slasher’ filmlerindeki seri katillerin gerçekte de varolduğu ve bu filmlerin aslında gerçek olaylara dayandığını bir dünya düşünün. Bu dünyada yaşayan ve onlar gibi olmak isteyen Leslie Vernon (Nathan Baesel), muhabir Taylor Gentry (Angela Goethals) ve iki kameramandan seri katil olarak doğuşunu belgeselleştirmelerini ister. Bu süreçte de ilk cinayetini planlamaya başlar.
Fragman

20- Cheap Thrills (2013) – IMDb Puanı: 6,7

cheap thrills

İşini kaybetmiş, evini de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan Craig (Pat Healy), eski arkadaşı Vince (Ethan Embry) ile bardayken tanıştıkları zengin bir çift Craig’e borçlarını ödemesi için bir umut olur. “En az kaç paraya şunu yaparsın?” sorusunun film hali Cheap Thrills’te, Craig ve Vince bu sorunun cevabını en acı verici şekilde öğrenecektir.
Fragman

21- Rare Exports (2010) – IMDb Puanı: 6,7

rare exports

Finlandiya’da Noel zamanı. Korvatunturi Dağı’nın derinliklerinde yapılan arkeolojik bir kazı sonucu bir efsaneden ibaret sanılan Noel Baba’nın gerçek olduğu fark edilir. Fakat her sene milyonlarca çocuğun onu görecek diye Noel’i dört gözle beklediği Noel Baba göründüğü kadar dost canlısı ve iyi niyetli değildir.
Fragman

22- Severance (2006) – IMDb Puanı: 6,5

severance

Bir şirket, kendi satış elemanlarını kaynaşmaları için ödül olarak Avrupa’daki bir dağ evine gönderir.Bu dağ evinde kişiler arası ilişkilerini güçlendirmeye çalışan ekip, bunun için muhabbet etmekten fazlasını yapmalarını gerektiğini fark eder: Ormandaki katillere karşı birlik olup hayatta kalmak.
Fragman

23- Slither (2006) – IMDb Puanı: 6,5

slither

Galaksinin Koruyucuları serisinden tanıdığımız yönetmen James Gunn’ın filmi Slither’da, ana karakter Starla (Elizabeth Banks) South Carolina’da yaşayan ve kocasını çok seven bir eştir. Kocası Grant (Michael Rooker) ise bir gün kasabayı istila eden uzaylılardan dolayı mutanta dönüşen ilk kişidir. Bu uzaylı istilasından kurtulmak göründüğü kadar kolay olmayacaktır fakat Starla kocasını eski haline döndürmek için elinden geleni ardına koymaz.
Fragman

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.